pigment kolory

W trakcie procesu projektowania graficznego zdarza się tak, że mimo posiadania wizji – logo, czy innych projektowanych obiektów lub interfejsów, trafiamy na mur w postaci właściwego doboru kolorów, które najlepiej uzupełnią cały projekt. Kolorów, które przez zły wybór potrafią zniweczyć nawet najlepszy pomysł.

W takim momencie wygodnie jest sięgnąć po pomoc w postaci generatora palet kolorystycznych, których główną funkcją jest zaprezentowanie pasujących do siebie barw, ułatwiając niejako wybór pasującej do siebie i przede wszystkim do projektu palety.

Jednym z ciekawszych narzędzi jest Pigment by ShapeFactory. Ładny – przyjemny dla oka interfejs pozwala na swobodne poruszanie się po aplikacji. Do wyboru mamy niezliczone konfiguracje kolorystyczne zaproponowane przez aplikację, które możemy modyfikować na podstawie nasycenia pigmentu i światła, dodatkowo możemy oczywiście tworzyć własne palety. Wybrana paleta prezentuje nam wartości zawartych w niej kolorów w przestrzeniach RGB, Pantone i oczywiście w palecie heksadecymalnej.

Z aplikacją można zapoznać się tu: Pigment